20 uczniów naszej szkoły w tym 10 uczniów objętym szkoleniem wojskowym wzięło udział w projekcie finansowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej „Bohaterowie 1944”. Dyrektor  Technikum Zawodowego 2.09.2019r. podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego przestawił regulamin projektu oraz opisał jego poszczególne etapy i działania.

Uczniowie między innymi wzięli udział w warsztatach historycznych dotyczących Powstania Warszawskiego. Pojechali na wycieczkę do Warszawy, gdzie odwiedzili miejsca związane z Powstaniem Warszawskim. Na Starym Mieście złożyli wieniec i zapalili znicze przy pomniku Małego Powstańca, który upamiętania najmłodszego uczestnika walk. Następnie udali się na ulicę Dziekana oraz zwiedzili bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, gdzie wmurowano gąsienicę niemieckiego czołgu.

Centralnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie również mieli zorganizowaną wycieczkę na miejscowy cmentarz, gdzie wraz z nauczycielem historii poszukiwali grobów z tamtego okresu. Został ogłoszony konkurs dla uczniów pobliskich szkół podstawowych oraz młodzieży naszej szkoły a wyłonione prace zostały zaprezentowane na konferencji podsumowującej projekt.