Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Podbudowa programowa: 8-letnia szkoła podstawowa
Cykl kształcenia: 4 lata
System kształcenia: zaoczny
Niepubliczna Szkoła Policealna
Podbudowa programowa: szkoła średnia
Cykl kształcenia: rok /1,5 roku /2 lata /2,5 roku
System kształcenia: zaoczny /stacjonarny /dzienny
-
Technik administracji
Technik administracji to kierunek, na którym nauczysz się organizować i gromadzić informację, dokumentację oraz prowadzić wewnętrzną koordynację działalności jednostek organizacyjnych. Organizować przepływ informacji pomiędzy różnymi jednostkami instytucji w celu udzielania pomocy kierownikom i innemu personelowi. Sporządzać protokoły i sprawozdania z posiedzeń i zebrań, kontrolować i porządkować akta prawne i dokumenty. Prowadzić korespondencję, redagować pisma urzędowe, wykorzystywać nowoczesne urządzenia techniki i łączności biurowej. Znajdziesz zatrudnienie we wszystkich urzędach administracji publicznej rządowej i samorządowej ale również w prywatnych przedsiębiorstwach.
Słuchacze na kierunku technik administracji przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji:
EKA.01. Obsługa klienta w jednostkach administracji.
Cykl kształcenia: 2 lata
System kształcenia: zaoczny /stacjonarny /dzienny
-
Technik ochrony fizycznej osób i mienia
Słuchacz kształcący w zawodzie technik ochrony fizycznej osób i mienia nauczy się jak organizowania i realizowania ochrony fizycznej i zabezpieczenia technicznego; organizowania i realizowania ochrony obszarów, obiektów i urządzeń podlegających obowiązkowej ochronie; organizowania i realizowania ochrony wartości pieniężnych; organizowania i realizowania zabezpieczenia imprez masowych. Jako technik ochrony fizycznej osób i mienia możesz pracować w agencjach ochrony, bankach, urzędach administracji publicznej i wszystkich instytucjach, gdzie jest niezbędna ochrona. Po ukończeniu szkoły możesz ubiegać się o uzyskanie wpisu do rejestru Kwalifikowanego Pracownika Ochrony Fizycznej.
Słuchacze na kierunku technik ochrony fizycznej osób i mienia przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji:
BPO.02. Ochrona osób i mienia.
Cykl kształcenia: 2 lata
System kształcenia: zaoczny /stacjonarny /dzienny
-
Technik bezpieczeństwa i higieny pracy
Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - na kierunku tym słuchacze zdobywają wiedzę na temat przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy wdrażania w różnego rodzaju zakładach pracy, wraz z dostosowaniem ich do działalności. Absolwenci zdobywają również wiedzę na temat jak najlepszego zagospodarowania miejsc pracy, potrafią oceniać ryzyko i zagrożenia zawodowe. Mogą również prowadzić doradztwo na temat doboru odpowiednich środków ochrony indywidualnej i zbiorowej. Technik BHP może pracować we wszystkich zakładach pracy, w komórkach zajmujących się bezpieczeństwem i higieną pracy.
Słuchacze na kierunku technik bezpieczeństwa i higieny pracy przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji:
BPO.01. Zarządzanie bezpieczeństwem w środowisku pracy
Cykl kształcenia: 1,5 roku
System kształcenia: zaoczny /stacjonarny /dzienny
-
Technik usług kosmetycznych
Technik usług kosmetycznych przeprowadza diagnozę kosmetyczną oraz wykonuje zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej w obrębie twarzy i całego ciała oraz zabiegi fizykoterapeutyczne. Udziela porad z zakresu kosmetyki zachowawczej i zdobniczej. Organizuje i prowadzi gabinet kosmetyczny. Sporządza i stosuje środki niezbędne do wykonywania zabiegów kosmetycznych. Przeprowadza pielęgnację i upiększanie oczu, różnych rodzajów cery oraz całego ciała. Wykonuje manicure i pedicure. Prowadzi pielęgnację skóry głowy i włosów. Możesz szukać pracy w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych, a także centrach Spa & Wellness lub postawić na własną działalność i otworzyć swój gabinet.
Słuchacze na kierunku technik usług kosmetycznych przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji:
FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych.
Cykl kształcenia: 2 lata
System kształcenia: zaoczny /stacjonarny /dzienny
-
Florysta
Floryści są specjalistami w zakresie kreatywnego tworzenia dekoracji roślinnych różnego typu, odpowiadają za ich sprzedaż, udzielają rad, zajmują się czynnościami w zakresie transportu oraz wykonują większe projekty podczas różnego rodzaju imprez. Floryści najczęściej otwierają własne kwiaciarnie lub pracownie.
Słuchacze na kierunku florysta przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji:
OGR.01. Wykonywanie kompozycji florystycznych
Cykl kształcenia: rok
System kształcenia: zaoczny /stacjonarny /dzienny
-
Technik masażysta
Technik masażysta stosuje wszystkie metody i techniki masażu oraz zabiegi, które usprawniają leczenie i rehabilitację ludzi chorych, a także relaksują i odmładzają osoby zdrowe, wykonując masaż medyczny, sportowy, kosmetyczny i profilaktyczny. Technik masażysta musi dysponować biegłą znajomością anatomii, teorii masażu oraz wiedzą z zakresu fizjoterapii, a także sprawnością manualną. Wykonuje podstawowe ćwiczenia lecznicze, uwzględniając aktualny stan zdrowia, potrzeby i możliwości pacjenta. Technik masażysta może pracować jako członek zespołu rehabilitacyjnego bądź świadczyć usługi indywidualnie. Najpopularniejsze miejsca pracy dla masażystów to: szpitale, przychodnie rehabilitacyjne, gabinety fizjoterapeutyczne, sanatoria, hotele i gabinety odnowy biologicznej, ośrodki SPA, prywatne gabinety masażu lub jako masażysta drużyny sportowej.
Słuchacze na kierunku technik masażysta przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji:
MED.10. Świadczenie usług w zakresie masażu
Cykl kształcenia: 2 lata
System kształcenia: stacjonarny /dzienny
-
Opiekun w domu pomocy społecznej
Opiekun w domu pomocy społecznej współpracuje z zespołem terapeutycznym tworząc i realizując indywidualne programy oddziaływań skierowanych na osobę korzystającą z pomocy instytucjonalnej. W bezpośredniej opiece nad podopiecznym realizuje indywidualny plan pracy i opieki, pomaga w zaspakajaniu potrzeb, rozwiązywaniu problemów, wykonywaniu codziennych czynności z zakresu samoobsługi lub pełni funkcje zastępcze. Pracę możesz znaleźć w placówkach pomocy społecznej takich jak: dom małego dziecka, hospicjum dla dzieci lub dorosłych, dom pomocy społecznej (całodobowy lub dzienny) dla dzieci lub dorosłych, warsztaty terapii zajęciowej, ośrodki wsparcia dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym, oddział rehabilitacji w szpitalu.
Słuchacze na kierunku opiekun w domu pomocy społecznej przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji:
SPO.03. Świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobie podopiecznej
Cykl kształcenia: 2 lata
System kształcenia: zaoczny /stacjonarny /dzienny
-
Opiekun osoby starszej
Opiekun osoby starszej pomaga osobie starszej w codziennych czynnościach domowych, planowaniu i organizacji gospodarstwa domowego, wykonuje czynności pielęgnacyjne i higieniczne u osób chorych i niesamodzielnych, udziela pierwszej pomocy w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia osoby podopiecznej, mobilizuje osobę podopieczną do aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijania zainteresowań i zwiększania samodzielności życiowej. Pracę możesz znaleźć w domach dziennego pobytu, w domach pomocy społecznej, domach spokojnej starości, sanatoriach.
Słuchacze na kierunku opiekun osoby starszej przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji:
SPO.02. Świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobie starszej
Cykl kształcenia: 2 lata
System kształcenia: zaoczny /stacjonarny /dzienny
-
Asystent osoby niepełnosprawnej
Asystent osoby niepełnosprawnej ma za zadanie dążyć do podnoszenia jakości życia osoby niepełnosprawnej poprzez ułatwienie wykonywania czynności dnia codziennego, wykształcenie samodzielności oraz w części przypadków stworzenie warunków do samodzielnej rehabilitacji. Asystent osoby niepełnosprawnej może podjąć pracę w domach pomocy społecznej, dziennych domach pomocy społecznej, hospicjach, organizacjach pozarządowych, środowiskowych domach samopomocy, zakładach opiekuńczo-leczniczych lub założyć własną działalność gospodarczą.
Słuchacze na kierunku asystent osoby niepełnosprawnej przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji:
SPO.01. Udzielanie pomocy i organizacja wsparcia osobie niepełnosprawnej
Cykl kształcenia: rok
System kształcenia: zaoczny /stacjonarny /dzienny
-
Opiekunka środowiskowa
Opiekunka środowiskowa to kierunek, na którym nauczysz się jak organizować opiekę oraz wsparcie społeczne osobie podopiecznej, sprawować opiekę nad osobą podopieczną niesamodzielną i przewlekle chorą w celu zapewnienia jej bezpieczeństwa zdrowotnego i higieny osobistej, motywować osoby podopiecznej do samodzielności oraz aktywności intelektualnej, fizycznej i społecznej. Dowiesz się jak pomagać osobie podopiecznej w prowadzeniu gospodarstwa domowego w zakresie: gospodarowania budżetem, dokonywania zakupów, sporządzania posiłków, utrzymania porządku w domu oraz tworzenia optymalnych warunków życia. Pracę możesz znaleźć w domu podopiecznego, różnych instytucjach opiekuńczych jak: domy pomocy społecznej, domy dla samotnych matek, środowiskowe domy samopomocy itd., na oddziałach szpitalnych opieki długoterminowej.
Słuchacze na kierunku opiekunka środowiskowa przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji:
SPO.05. Świadczenie usług opiekuńczych
Cykl kształcenia: rok
System kształcenia: zaoczny /stacjonarny /dzienny
-
Opiekun medyczny
Obowiązkiem osoby na tym stanowisku jest pomaganie podopiecznemu w zaspokajaniu jego podstawowych potrzeb oraz rozpoznawanie i rozwiązywanie jego problemów. Zajmuje się on również czynnościami pielęgnacyjno-higienicznymi oraz opiekuńczymi, takimi jak toaleta czy karmienie. Opiekun medyczny udziela podopiecznemu wsparcia emocjonalnego, pomaga w podtrzymaniu aktywności ruchowej oraz w adaptacji do nowych sytuacji i zmian związanych z przewlekłą chorobą lub starością.
Osoba na tym stanowisku może również zatrudnić się w miejscach takich jak: sanatoria, hospicja, domy pomocy społecznej, ośrodki rehabilitacyjne, prywatne kliniki, fundacje działające na rzecz osób starszych.
Słuchacze na kierunku opiekun medyczny przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji:
MED.03. Świadczenie usług pielęgnacyjno-opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej
Cykl kształcenia: rok
System kształcenia: zaoczny /stacjonarny /dzienny
-
Technik dentystyczny
Technik dentystyczny wykonuje protezy zębowe, szyny dentystyczne i aparaty ortodontyczne zgodnie z przekazanym projektem na podstawie dostarczonych wycisków. Naprawia protezy zębowe, szyny dentystyczne i aparaty ortodontyczne. Obsługuje nowoczesne urządzenia i aparaturę w pracowni protetycznej i ortodontycznej. Pracę znajdziesz w gabinetach i przychodniach stomatologicznych, poradniach ortodontycznych i protetycznych lub możesz otworzyć własną działalność gospodarczą.
Słuchacze na kierunku technik dentystyczny przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji:
MED.06. Wykonywanie i naprawa wyrobów medycznych z zakresu protetyki dentystycznej, ortodoncji oraz epitez twarzy
Cykl kształcenia: 2,5 roku
System kształcenia: dzienny
-
Technik elektroradiolog
Technik elektroradiolog świadczy usługi medyczne w zakresie diagnostyki obrazowej, elektromedycznej i radioterapii. Do zadań zawodowych technika elektroradiologa należy obsługa aparatury elektromedycznej, wykonywanie określonych badań i zabiegów z zakresu diagnostyki obrazowej jak i elektromedycznej, współdziałanie w procesie archiwizacji otrzymanych danych diagnostycznych i ich obróbce, a także prowadzenie zlecanej przez lekarza radioterapii .Technicy elektroradiolodzy znajdują pracę w zakładach opieki zdrowotnej.
Słuchacze na kierunku technik elektroradiolog przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji:
MED.08.Świadczenie usług medycznych w zakresie diagnostyki obrazowej, elektromedycznej i radioterapii
Cykl kształcenia: 2,5 roku
System kształcenia: dzienny
-
Technik farmaceutyczny
Technik farmaceutyczny wykonuje pracę związaną z wytwarzaniem, analizą, kontrolą oraz obrotem produktami leczniczymi i materiałami medycznymi. Sporządza i wytwarza produkty lecznicze. Po ukończeniu kierunku możesz podjąć pracę w aptece, hurtowni farmaceutycznej, zakładach przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego, zakładach przetwórstwa zielarskiego, laboratoriach przemysłu chemicznego, zielarskiego, spożywczego, laboratoriach przemysłowo-badawcze, stacjach sanitarno-epidemiologiczne, inspekcjach farmaceutycznych.
Słuchacze na kierunku technik farmaceutyczny przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji:
MED.09. Sporządzanie i wytwarzanie produktów leczniczych oraz prowadzenie obrotu produktami leczniczymi, wyrobami medycznymi, suplementami diety i środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz innymi produktami dopuszczonymi do obrotu w aptece na podstawie przepisów prawa.
Cykl kształcenia: 2,5 roku
System kształcenia: dzienny
Niepubliczna Branżowa Szkoła II Stopnia
Podbudowa programowa: 3-letnia branżowa szkoła I stopnia
Cykl kształcenia: 2 lata
System kształcenia: zaoczny /stacjonarny /dzienny
-
Technik budownictwa
Technik budownictwa jest zawodem szerokoprofilowym, który pozwala zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności do: kierowania robotami budowlanymi, prowadzenia dokumentacji budowy, przygotowywania i kontrolowania produkcji budowlanej, sprawowania nadzoru budowlanego. Kierunek przygotowuje do wykonywania zadań zawodowych zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony środowiska i ochrony przeciwpożarowej. Absolwenci szkoły mogą znaleźć zatrudnienie w: biurach projektowych. firmach budowlanych, nadzorze budowlanym, administracji budynków.Uczniowie na kierunku technik budownictwa przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji: BUD.14. Organizacja i kontrola robót budowlanych oraz sporządzanie kosztorysów.
-
Technik usług fryzjerskich
Zawód technika usług fryzjerskich pozwala na prowadzenie kompleksowych usług doradztwa w dziedzinie stylizacji włosów do: sesji zdjęciowych, kampanii reklamowych, pracy na potrzeby teatru, filmu, teledysków, charakteryzacji, reklam czy pokazów mody. Technik usług fryzjerskich poza projektowaniem i wykonywaniem fryzur jest specjalistą w zakresie budowy włosów i skóry głowy. Doskonale zna rodzaje włosów ludzkich i fazy wzrostu włosa. Potrafi rozpoznać zmiany chorobowe skóry głowy i doradzić jak je leczyć. Absolwent po ukończeniu tego kierunku jest przygotowany do podjęcia pracy w salonie fryzjerskim lub do otworzenia własnego mini przedsiębiorstwa.Uczniowie na kierunku technik usług fryzjerskich przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji: FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur.
-
Technik żywienia i usług gastronomicznych
Technik żywienia i usług gastronomicznych to kierunek dla osób, którzy lubią przygodę ze sztuką kulinarną, dbają o siebie i innych, myśląc o zdrowym odżywianiu. Podjęcie kształcenia na tym kierunku daje wiedzę o zasadach racjonalnego żywienia i praktyczne umiejętności związane ze sporządzaniem potraw i ich właściwym serwisem. Podczas kształcenia uczniowie poznają organizację zakładu gastronomicznego oraz nowoczesne metody zarządzania działalnością gospodarczą. Nabyte kompetencje zawodowe są doskonalone podczas praktyk w kraju lub za granicą.Uczniowie na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji: HGT.12. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych.
-
Technik robót wykończeniowych w budownictwie
Technik robót wykończeniowych w budownictwie realizuje zadania zawodowe związane z wykonawstwem oraz nadzorowaniem i koordynowaniem wykańczania obiektów infrastruktury przemysłowej, usługowej, mieszkaniowej. Należą do nich np.: wykańczanie robót murarskich, montaż suchej zabudowy (wykonywanie ścianek działowych, sufitów podwieszanych, kładzenie tynków, wykonywaniem okładzin ściennych), roboty malarsko–tapeciarskie oraz roboty posadzkarskie i okładzinowe, z wykorzystaniem tworzyw sztucznych, płytek ceramicznych, deszczułek podłogowych, płyt mozaikowych, paneli itd. Ponadto dokonuje przedmiaru robót opracowując zapotrzebowanie materiałowe oraz rozlicza koszty ich wykonania.Uczniowie na kierunku technik budownictwa przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji: BUD.25. Organizacja, kontrola i sporządzanie kosztorysów robót wykończeniowych w budownictwie
-
Technik spawalnictwa
Technik spawalnictwa zajmuje się łączeniem materiałów różnymi metodami spawalniczymi, ale również montażem, naprawami oraz konserwacją maszyn i urządzeń. Jako absolwent technikum będziesz umiał projektować technologiczne procesy spawania oraz organizować, nadzorować i wykonywać prace związane z projektowaniem, wytwarzaniem i wykonywaniem połączeń spawanych. Technik spawalnictwa znajdzie zatrudnienie w budownictwie przemysłowym, przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją urządzeń technicznych, zakładach usługowo-naprawczych jako specjalista z zakresu łączenia metali, na stanowiskach nadzoru technicznego, jako technolog, konstruktor, organizator przebiegu procesów wytwarzania maszyn i urządzeń, jako kontroler jakości, konserwator i pracownik z zakresu utrzymania ruchu.Uczniowie na kierunku technik spawalnictwa przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji: MEC.10. Organizacja i wykonywanie prac spawalniczych.
Tutaj zobaczysz jak wyglądają nasze pracownie
Zasady rekrutacji
na rok szkolny 2021/2022
Kandydat składa podanie do szkoły (pobierzesz poniżej).
1. Podania można składać:
- w formie oryginalnej: osobiście w sekretariacie szkoły (pokój 14) lub wysyłamy pocztą na adres: Szkoły w Busku-Zdroju ZDZ
w Kielcach, ul. Wojska Polskiego 31, 28-100 Busko-Zdrój
- poprzez opcję "Zapisy on-line” na www. szkoly.zdz.kielce.pl (oryginał podania należy dostarczyć do sekretariatu szkoły),
- w formie skanu: wysyłamy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
2. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
3. Bez zbędnej zwłoki należy dostarczyć do sekretariatu szkoły oryginały dokumentów:
-świadectwo ukończenia szkoły;
-zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kształcenia się w określonym zawodzie (dotyczy branżowej szkoły II stopnia i szkoły policealnej);
-2 zdjęcia legitymacyjne.
4. Kandydaci podpisują również umowę dotyczącą warunków kształcenia i zasad odpłatności słuchacza (w przypadku słuchacza niepełnoletniego umowę podpisuje rodzic lub prawny opiekun).
Pobierz podanie o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych (pdf)
Pobierz podanie o przyjęcie do Szkoły Policealnej (pdf)
Pobierz podanie o przyjęcie do Branżowej Szkoły II Stopnia (pdf)
Pobierz wzór zaświadczenia lekarskiego (pdf)
Aby otworzyć powyższe dokumenty, potrzebujesz programu Adobe Acrobat Reader. Program można bezpłatnie pobrać klikając w link.