Piętnastu uczniów z klas I, II, III Niepublicznego Technikum Zawodowego w Busku-Zdroju wraz z opiekunem Panem Piotrem Owsińskim w dniu 5 czerwca 2018 r. odwiedziło Centrum Geoedukacji – Geopark Kielce. Przewodnik opowiadał uczniom o etapach geologicznych powstawania Gór Świętokrzyskich oprowadzając ich po wirtualnej jaskini oraz Galerii Ziemi Centrum Geoedukacji. Uczniowie poznali ciekawostki na temat organizmów żyjących kilkaset milionów lat temu na ziemi świętokrzyskiej oraz wzięli udział w zajęciach multimedialnych dotyczących zjawisk wulkanicznych. Młodzież uczestniczyła w seansie „Podróż do wnętrza Ziemi” w kinie 5D.

W ramach warsztatów teoretyczno-praktycznych uczniowie uczyli się badać cechy makroskopowe świętokrzyskich minerałów oraz poznali techniki szlifowania i polerowania skał świętokrzyskich. Na pamiątkę wycieczki uczniowie otrzymali skały, które sami oszlifowali i wypolerowali. Podczas geo-spaceru młodzież naszej szkoły zapoznała się z najważniejszymi walorami geologicznymi rezerwatu Wietrznia.

Uczniowie byli zachwyceni wycieczką dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy, a największą frajdę sprawiła wielkoformatowa gra planszowa o geologicznej przeszłości Gór Świętokrzyskich.