27 kwietnia 2018 roku odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy IV Technikum Zawodowego w Busku-Zdroju. W uroczystym apelu brali udział uczniowie klas młodszych, przedstawiciele Grona Pedagogicznego oraz tegoroczni maturzyści. Wszystkich zgromadzonych przywitała wicedyrektor szkoły Małgorzata Gil, zwracając się do uczniów klasy IV słowami - „Mimo że kończycie już edukację i jesteście u progu dojrzałości, wciąż zwracam się do Was „Uczniowie, gdyż we wspomnieniach moich i nauczycieli, którzy z Wami pracowali, na zawsze nimi pozostaniecie. Pamiętamy, jak rozpoczynaliście naukę w naszej szkole – pełni obaw i nadziei. Dziś z dumą patrzymy na jak wspaniałych wyrośliście ludzi i wraz z Wami cieszymy się, że staliście się absolwentami naszego technikum.”

Uczniowie klas młodszych przygotowali krótką część artystyczną, życząc uczniom klasy IV jak najlepszych wyników z egzaminu maturalnego oraz samych sukcesów i powodzeń w życiu prywatnym i zawodowym. Dziękując za wspólne lata w naszej szkole i miłe chwile podarowali pamiątkowe słoniki.

Głos zabrali także maturzyści - „Dziękujemy za chwile wsparcia, a przede wszystkim za mobilizację, która miała na celu doprowadzić nas do matury. Nasza czteroletnia podróż dobiega końca, dlatego składamy podziękowania za to, że nauczyliście nas, jak żyć i wykorzystywać własne zdolności. Jednocześnie przepraszamy za przykrości, których byliśmy przyczyną. Dziękując za wspólne lata i skierowane do nas życzenia, również życzymy Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu kolejnych owocnych lat pracy, sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Dziękuję także Wam, Koleżanki i Koledzy, za miłe chwile, które wspólnie spędziliśmy w murach tej szkoły. Opuszczamy ten budynek, ale wszystkie chwile tutaj spędzone będziemy chcieli ocalić od zapomnienia. Zabieramy ze sobą bagaż doświadczeń oraz wspomnień i wyruszamy w dalszą drogę.”

W podzięce za cztery lata nauki uczniowie klasy IV wręczyli kwiaty wicedyrektor szkoły oraz Gronu Pedagogicznemu.

Wicedyrektor szkoły wręczyła dyplomy i nagrody za najlepsze wyniki w nauce oraz świadectwa ukończenia szkoły.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała wicedyrektor szkoły Małgorzata Gil zwracając się do uczniów klasy IV – „Życzę Wam mądrze wytyczonych celów i podpowiadam, by nie bać się marzeń. One dodają sił, motywują do działania, zachęcają do przekraczania własnych ograniczeń. Głęboko wierzę, że Wam się to uda. Przed niektórymi z Was ostatni etap edukacji – matura. Czas trudny, pełen emocji, ale ważny. Życzę byście wykorzystali go jak najlepiej i osiągnęli jak najlepsze wyniki. Żegnam Was, moi Uczniowie, życząc, byście znaleźli własną drogę do szczęścia i zawsze czuli, że postępujecie będąc w zgodzie ze sobą. Zdobywając kolejne cele i dążąc do sukcesów, pamiętajcie, by swoją radość i swoje szczęście dzielić z bliskimi, których nigdy nie powinno przy Was zabraknąć.”